Naturalne domy modułowe

Nasze domy produkujemy w technologii modułowej w oparciu o drewno konstrukcyjne z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości i przyjaznych dla środowisku. Budynki realizowane są w pełni kontrolowanych warunkach zakładu produkcyjnego, przez doświadczony zespół wykwalifikowanych pracowników.
WYBIERZ SWÓJ FIBO

Czym sie zajmujemy?

FIBOHOME to produkcja i budowa domów modułowych rekreacyjnych i całorocznych, przeznaczonych dla Klientów indywidualnych chcących spełnić marzenie o domku w naturze oraz jak i dla Klientów biznesowych działających w branży turystyczno – hotelowej, poszukujących szybkich rozwiązań w zakresie budowy i rozbudowy zespołów resortowych. Nasza oferta obejmuję również pomoc przy obsłudze inwestycji, od analizy działki, poprzez uzyskanie niezbędnych dokumentów. W swojej ofercie posiadamy produkty zaprojektowane jako jedno, dwu modułowe lub kilku modułowe z możliwością dowolnej dobudowy i konfiguracji w oparciu o Nasze moduły.

Budownictwo modułowe

Technologia modułowa umożliwia stworzenie dowolnej przestrzeni i dostosowanie jej do własnych potrzeb. Budowa z modułów znacznie skraca czas całej inwestycji oraz umożliwia produkcję w pełni kontrolowanych warunkach, w zakładzie produkcyjnym, gdzie montowane są poszczególne elementy domu w całości i transportowane na miejsce docelowe. Budowa modułów w hali produkcyjnej, pozwala na pełną kontrolę procesu budowy. Dlatego jakość budownictwa modułowego jest dużo wyższa niż jakość, tradycyjnego budynku realizowanego na placu budowy.

Konstrukcja

Konstrukcja modułów oparta jest na drewnianej ramie wykonanej z certyfikowanego drewna konstrukcyjnego BSH oraz na certyfikowanym drewnie konstrukcyjnym KVH. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne wyróżniają się wytrzymałością, stabilnością, wszechstronnością i trwałością oraz estetycznym wyglądem. Nasze domy powstają z modułów o wymiarach: 2,50 m i 3,20 m szerokości i do 9,60 m długości.

Elementy konstrukcyjne

Elementy konstrukcyjne Naszych domów są otwarte dyfuzyjnie. Wilgoć z domu jest naturalnie odprowadzana na zewnątrz budynku. Dzięki temu dom jest odporny na powstawanie grzybów i pleśni. Przy produkcji nie używamy materiałów szkodliwych dla zdrowia takich jak płyty OSB, styropian czy piany poliuretanowe. W zamian stosujemy ekologiczne, przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla ludzkiego zdrowia materiały: m.in. wełna skalna, płyty z włókien drzewnych, drewniane deski elewacyjne.

Jak powstają nasze domy

Poszczególne moduły domu, powstają w fabryce w formie gotowego produktu: "pomieszczenia" lub "pomieszczeń". Moduły są w pełni wykończone zgodnie z przyjętym standardem. Na życzenie Klienta możemy wykończyć pomieszczenia moduły „w stanie deweloperskim”.

Elementy konstrukcyjne mają gabaryty umożliwiające transport drogowy bez specjalnych zezwoleń.

Przywiezione na budowę moduły, zostają ustawione dźwigiem na punktowych fundamentach lub płycie fundamentowej. Następnie ustawione zostają kolejne moduły i zamontowane tak aby tworzyły całość. Dom modułowy występuję w kilku wariantach o różnej powierzchni użytkowej oraz bryle zakończonej dachem płaskim, jednospadowym lub dwuspadowym. Elementami uzupełniającymi są tarasy, wiaty. Wykorzystując je możemy dowolnie zagospodarować każdą działkę i stworzyć spersonalizowany projekt domu i otoczenia.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram