Menu
Menu

FIBOHOME - BUDOWNICTWO MODUŁOWE

 

FIBOHOME powstają z modułów drewnianych, które pozwalają na stworzenie dowolnej przestrzeni i dostosowanie jej do własnych potrzeb. Budowa z modułów znacznie skraca czas całej inwestycji oraz umożliwia produkcję w pełni kontrolowanych warunkach, w zakładzie produkcyjnym, gdzie montowane są poszczególne elementy domu w całości i transportowane na miejsce docelowe. 

Budowa modułów w hali produkcyjnej, pozwala na pełną kontrolę procesu budowy. Dlatego jakość budownictwa modułowego jest dużo wyższa niż jakość, tradycyjnego budynku realizowanego na placu budowy.

Technologia modułowa pozwala na równoległe prowadzenie prac związanych z produkcją elementów domu oraz przygotowaniem całej infrastruktury z fundamentami włącznie na placu budowy.

Konstrukcja modułów oparta jest na certyfikowanym drewnie konstrukcyjnym KVH, która wyróżnia się wytrzymałością, stabilnością, wszechstronnością i trwałością oraz estetycznym wyglądem. Nasze domy powstają z modułów o wymiarach: 2,50 m i 3,20 m szerokości i długości do 9,60 m

Elementy konstrukcyjne Naszych domów są otwarte dyfuzyjnie.  Wilgoć z domu jest naturalnie odprowadzana na zewnątrz budynku. Dzięki temu dom jest odporny na powstawanie grzybów, pleśni oraz gnicie konstrukcji. Przy produkcji nie używamy materiałów szkodliwych dla zdrowia takich jak płyty OSB, styropian czy piany poliuretanowe. W zamian stosujemy ekologiczne, przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla ludzkiego zdrowia materiały, m.in. wełna mineralna/skalna/drzewna.

Wybierając Nasze domy masz realny wpływ na redukcję emisji CO2, oraz zapewniasz sobie i kolejnym pokoleniom dom przyjazny dla swojego zdrowia. Dbanie o środowisko jest dla nas ważne, dlatego budujemy nasze domy z najlepszych, ekologicznych materiałów. Dzięki nim, domy są energooszczędne oraz przyjazne zarówno dla zdrowia i środowiska.

 

Jak powstają nasze domy...

Poszczególne moduły domu, powstają w fabryce w formie gotowego produktu: "pomieszczenia" lub "pomieszczeń". Moduły są w pełni wykończone zgodnie z przyjętym standardem. Na życzenie Klienta możemy wykończyć pomieszczenia moduły „w stanie deweloperskim”.

Elementy konstrukcyjne mają gabaryty umożliwiające transport drogowy bez specjalnych zezwoleń.

Przywiezione na budowę moduły, zostają ustawione dźwigiem na punktowych fundamentach lub płycie fundamentowej. Następnie ustawione zostają kolejne moduły i zamontowane tak aby tworzyły całość. Dom modułowy występuję w kilku wariantach o różnej powierzchni użytkowej oraz bryle zakończonej dachem płaskim, jednospadowym lub dwuspadowym. Elementami uzupełniającymi są tarasy, wiaty. Wykorzystując je możemy dowolnie zagospodarować każdą działkę i stworzyć spersonalizowany projekt domu i otoczenia.

ZALETY BUDOWNICTWA MODUŁOWEGO

szybkość realizacji inwestycji
istotne skrócenie cyklu budowy nawet do 70 % dzięki przeniesieniu większości prac do fabryki
możliwość produkcji w zakładzie, równolegle z prowadzeniem robót ziemnych, na placu budowy, montażem stóp fundamentowych, budową dróg, chodników itp
możliwość rozpoczęcia prac w zakładzie produkcyjnym przed otrzymaniem pozwolenia na budowę
dostarczanie na plac budowy gotowych modułów w pełni wyposażonych
sprawny montaż na placu budowy
eliminacja problemów związanych z koordynacją prac podwykonawców uwolnienie inwestora od konieczności nadzoru nad wielobranżowymi pracami „na miejscu”,
uproszczenie procesów technologicznych znaczne uniezależnienie od warunków atmosferycznych
zapewnienie wysokiego standardu jakości i staranności wykonania
eliminacja problemu odpadów budowlanych eliminacja brudnych i głośnych prac na placu budowy.
trwałość konstrukcji
odporność na ogień
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram